cropped-LOGO-KHATKESHI.png
77041160 09129410800
خط-کشی-سوله-انبار-کارخانه

خط کشی سوله | خط کشی انبار | خط کشی لیفتراک

خط کشی ایزو – خط کشی کارخانه – خط کشی لیفتراک

از روش های خط کشی سطح انبار می توان به استفاده از رنگ های مخصوص اشاره نمود. این روش از گذشته تا امروز کاربرد زیادی داشته و از نظر اقتصادی نیز مقرون به صرفه می باشد. از بهترین ویژگی های خط کشی با رنگ می توان به تنوع بالا در رنگ های قابل استفاده برای خط کشی مسیرهای مختلف اشاره نمود. البته لازم به ذکر است که، این رنگ ها به اندازه نوارهای رنگی در برابر عبور و مرور لیفتراک و افراد مقاوم نبوده و به مرور از بین می روند و باید مجدد رنگ آمیزی صورت گیرد.
 

خط کشی سوله - خط کشی انبار

 
 

اصول خط کشی سطح انبار

خط کشی و شماره گذاری کف انبار بایستی از یک سری اصول بسیار مهم پیروی کند، چرا که در این صورت می توان بهترین شماره گذاری کف انبار در انبار خود اجرا کرد. از مهم ترین و اصلی ترین اصول خط کشی سطح انبار می توان به مواردی از جمله زیر اشاره کرد:

نمایش مسیر ورود تا خروج کالا
یکی از خطوط بسیار مهم در سطح انبار، نمایش مسیر ورود تا خروج یک کالا می باشد. به عبارت دیگر، شما به عنوان یک راننده لیفتراک یا پرسنل تازه ورود به انبار با دنبال کردن یک خط خاص باید بتوانید از ورودی تا خروجی انبار بدون سوال پرسیدن از دیگران مطلع شوید. علاوه بر خط کشی، می توان از شماره گذاری کف انبار نیز در کنار خطوط استفاده نمود تا هر مرحله از ورود تا خروج کالا کاملا قابل درک باشد.

نمایش مسیر منتهی به کالاهای قابل اشتعال
با استفاده از خطوط رنگی و علائم هشدار دهنده می توان مسیر منتهی به مواد قابل اشتعال و دارای خطر را مشخص نمود. با انجام اینکار تا حد زیادی ایمنی انبار افزایش پیدا خواهد نمود. به عنوان مثال، استفاده از نوار های رنگی قرمز و علامت مثل هشدار دهنده در مسیر می تواند به خوبی مفهوم را نشان دهد.

مزایای خط کشی و کد گذاری کف انبار

از مهم ترین مزایای حاصل از شماره گذاری و خط کشی کف انبار می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • سازمان دهی بهتر بخش های مختلف انبار و ایجاد نظم
  • افزایش کارایی با شماره گذاری تمام مراحل ورود تا خروج کالا
  • دسترسی آسان به بلوک های اختصاص داده شده به هر گروه از کالاها
  • کمک به کد گذاری کالاهای موجود در قفسه های انبار
  • طراحی و تولید سیستم های قفسه بندی انبار

 

 

مجموعه الو خط کشی آمادگی خود را در زمینه خط کشی ایزو کارخانه ، خط کشی محوطه کارگاهی کارخانجات ، خط کشی محوطه های مشاع کارخانه ای و کارگاهی اعلام میدارد .

در نظر داشته باشید این تیم بصورت تخصصی توسط کارشناس ترافیک HSE تمام امور ذکر شده را انجام داده و زیر نظر متخصصین انجام خواهد شد .

در زیر نمونه هایی از این موارد رو با هم مشاهده میکنیم :