cropped-LOGO-KHATKESHI.png
77041160 09129410800

کفپوش اپوکسی

کفپوش اپوکسی چیست؟

اپوکسی به صورت مایع روی سطح اعمال می‌شود و پس از مدتی خشک شده و یک سطح پلیمری سخت و مقاوم را ایجاد می‌کند. کفپوش اپوکسی یک کفپوش جذاب و چند منظوره است که کاربردهای تجاری و مسکونی فراوانی دارد. مزایای بیشمار کفپوش اپوکسی نسبت به سایر روش‌های محافظت از سطح به هیچ وجه قابل چشم‌پوشی نیست. بسیاری از مردم تا زمانی که آسیب شدیدی به کف خانه‌هایشان وارد نشده است، توجه چندانی به کیفیت کف منازل خود نمی‌کنند. خوب است بدانید که کف یک واحد مسکونی، بخش مهمی از ایمنی و بهره‌وری منزل را شامل می‌شود.

تغییر مسیر بازدیدها تعداد کل بازدیدهایی که توسط تغییر مسیرها دریافت شده‌اند.
  • بستر زیرین باید تمیز و خشک بوده و عاری از هر گونه پوشش غیر از اپوکسی، درزگیر، روغن، گریس و سایر آلودگی‌ها باشد.
  • برای اجرای اپوکسی بر روی بتن جدید باید حداقل ۲۸ روز زمان برای خشک شدن کامل بتن در نظر گرفته شود.
  • هر گونه روغن یا سایر مواد شیمیایی باید از روی سطح پاک شده و خنثی گردد.
  • قسمت های سست روی سطح بستر باید از بین بروند.
  • دمای بستر و محیط باید بین ۱۰ تا ۵۰ درجه سانتیگراد باشد.
 

عمر کفپوش اپوکسی چه میزان است ؟

طول عمر کفپوش اپوکسی تحت تأثیر پارامترهایی همچون کیفیت، بستر بتنی، ضخامت و کیفیت متریال مصرفی، اجرای صحیح لایه های کفپوش اپوکسی و نحوه نگهداری در زمان بهره برداری می تواند متغیر باشد.

لذا درصورت رعایت کلیه عوامل فوق کفپوش اپوکسی می تواند بیش از 20 سال عمر مفید داشته باشد و بعضاً با اجرای مجدد 300 میکرون امکان ایجاد طراوت اولیه پوشش، پس از سالها بهره برداری فراهم می باشد.

قیمت کفپوش اپوکسی ؟

قیمت کفپوش اپوکسی بصورت معمول تحت تأثیر عواملی همچون انتخاب گرید محصول مصرفی، میزان مصرف متریال(ضخامت کفپوش)، کیفیت بستر بتنی کف، مساحت کار و ملاحظات فنی مورد نظر کارفرما می تواند متغیر باشد. ضمن اینکه کفپوش های اپوکسی آنتی اسید، آنتی استاتیک و ….. اساساً و به تناسب تفاوت های ساختاری شامل اضافه بهاء در سیستم نهایی حاصل شده می باشند.

میزان لغزندگی کفپوش اپوکسی چقدر است؟

روش اجرای کفپوش اپوکسی در حصول شکل و سطح نهایی کفپوش تأثیرگذار می باشد از این رو تنظیم شدت لغزندگی در اختیار مجری پوشش می باشد به عبارت دیگر با انتخاب روش های متعدد می تواند نسبت درجه اعوجاج سطح، صیقلی بودن سطح را بالانس نمود. اصطلاح رایج پوست پرتغالی در اپوکسی نیز یادآور اعوجاج سطح پوست پرتغال و کاهش شدت لغزندگی سطح کفپوش اپوکسی می باشد.