انجام نهضت خط کشی معابر سطح شهر دماوند

حدید حیدری روزیکشنبه به اجرای عملیات خط کشی معابر اصلی و فرعی سطح شهر اشاره کرد و گفت: خط کشی راه ها از علائم ترافیکی مهم محسوب می شود که نقش بسزایی در کاهش سوانح رانندگی و ایمنی شهروندان و روان سازی ترافیک دارد.

وی ادامه داد: هدف از انجام خط کشی در خیابان ها و معابر سطح شهر فراهم آوردن محوری قابل رویت در طول شبانه روز و تسهیل در امر عبور و مرور رانندگان در این محورهاست و به همین جهت اجرای این عملیات با جدیت در دستور کار اجرایی مجموعه شهرداری قرار گرفته است.

مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهر دماوند بیان کرد: این خط کشی ها به طول بیش از ۳۰ کیلومتر در بلوارهای شهرداری، شورا، امام خمینی (ره)، شهید بهشتی و خیابان های روح افزا، مطهری، طالقانی، سوم شعبان، فرهنگ، تختی، دشتمزار، ۲۰متری توحید و … انجام شده است.

وی به خریداری خودروی مکانیزه خط کشی برای نخستین بار در شهرداری دماوند اشاره کرد و افزود: خریداری ماشین مذکور از لحاظ صرفه جویی اقتصادی بسیار حائز اهمیت بوده و کلیه خط کشی ها توسط عوامل شهرداری و با ارایه آموزش کافی به آنان انجام گردیده که از این جهت گام موثری در کاهش هزینه ها برداشته شده و امیدواریم با افزایش تجربه همکاران بتوانیم به شهرداری های دیگر استان یاری رسانیم.

حیدری گفت: برای جلوگیری از به وجود آمدن ترافیک در ساعات تردد خودورها، یک تیم عملیاتی مشخص این خط کشی ها را در ساعات پایانی شب انجام دادند.

این مقام مسوول با بیان اینکه اجرای عملیات خط کشی معابر تاثیر انکار ناپذیری در تردد قانونمند خودروها دارد، خاطرنشان کرد: از رانندگانی که قصد عبور از معبرهای در حال خط کشی را دارند، می خواهیم برای حفظ زیبایی معابر شهری و عدم بهم خوردگی نظم و ترتیب خط های طولی و عرضی، همکاران سازمان را یاری نمایند.