cropped-LOGO-KHATKESHI.png
77041160 09129410800

تابلو بیمارستانی | تابلو مجتمع تجاری

طراحی تابلو بیمارستان و تابلو مطب پزشکان به دلیل مواجه بودن با قشر خاصی از جامعه باید بسیار تخصصی انجام شود. طراحی حرفه‌ای تابلو بیمارستان و همچنین تابلو مطب پزشکان می‌تواند در بیمار و مراجعه‌کننده ایجاد حس آرامش داشته باشد. اگر این تابلوها که در وهله اول مراجعه‌کننده با آن روبرو می‌شود، دارای طراحی روان‌شناسانه نباشد، در بیمار ایجاد استرس می‌کند. تابلو سازی در مراکز درمانی نیاز به تخصص و تجربه مضاعف دارد.

همان‌طور که می‌دانید اولین چیزی که در مراجعه بیمار به بیمارستان به چشم می‌خورد، تابلو بیمارستان است. این تابلو باید به‌گونه‌ای طراحی رنگ و شکل و حتی فونت داشته باشد که بیمار با دیدن آن حس آرامش را تجربه کند. دید اولیه بیمار نسبت به بیمارستان، به‌وسیله این تابلو می‌تواند مثبت شود.

در زیر بعضی از تابلو های بیمارستانی رو با هم مشاهده میکنیم :

اهمیت تابلو بیمارستانی:

اهمیت این تابلوهای مسیریابی به‌این‌علت است که بیمارستان خدمات خود را معرفی و آدرس دریافت این خدمات را با فلش یا نمادهای مختلف نیز نشان می‌دهد . بنابراین تابلو بیمارستانی ، نقش مهمی در جلب رضایت مراجعین نسبت به خدمات و کیفیت خدمات بیمارستان خواهد داشت.
نکته‌ی جالب اینجاست که این تابلوهای راهنما ، مانند فردی سخنگو عمل می‌کنند و باراهنمایی سریع افراد ، علاوه بر کاهش استرس و اضطراب ، نیاز آن‌ها به پرسش و جو از افراد مختلف را نیز کاهش می‌دهد . به همین دلیل است که در سال‌های اخیر ، توجه زیادی به اندازه ی کلمات تابلو  بیمارستانی، وجود تصویری گویا در کنار این کلمات ، میزان نوردهی و حتی جای گزاری این تابلوها ،  شده است .
البته وجود اتاق‌ها و قسمت‌های مختلف سازمانی در بیمارستان‌ها ، لزوم داشتن تابلوهای راهنمای باکیفیت و آگاهی رسان را حتی برای پزشکان و کارکنان اداری بیمارستان  نیز مشخص می‌کند . زیرا آن‌ها هم علیرغم آشنایی و تعامل زیاد با این محیط ، به تمام بخش‌های بیمارستان  مراجعه نکرده‌اند و این آگاهی‌رسانی ،  مانع اتلاف وقت پزشکان – کارکنان و مراجعین محترم خواهد شد .

بیمارستانی 19

جنس تابلو بیمارستانی :
این تابلوها از جنس آلومینیوم، فلزی یا پلکسی گلاس هستند که در کارگاه‌های برش و تابلوسازی، طرح موردنظر را چاپ و باکمی خلاقیت در متریال مورداستفاده ، تبدیل به تابلوها راهنمای  باکیفیت و به‌صرفه‌ای می‌شوند.
البته برخی از  تابلوهای بیمارستانی ، با لایت باکس ها نورافشانی شده‌اند که قدرت دید مراجعین در تاریکی را افزایش دهند.

ویژگی‌های بارز تابلو بیمارستانی :

نکته‌ی جالب در این تابلوها ، تصاویر یا اینفوگرافیک های همراه با این کلمات است که بر اکثر تابلوها نصب می‌شود. تابلوهایی مانند آسانسور ، پله‌برقی ، خروج اضطراری ، بخش بیماری‌های کودکان ، بخش زنان ، بخش قلب و چنین مواردی ، اغلب دارای تصویری هستند که شمارا زودتر به پزشک خود می‌رساند .

تابلو بیمارستانی
تابلو بیمارستانی
تابلو بیمارستانی
تابلو بیمارستانی

خلاقیت طراحان این تابلوهای آگاهی‌دهنده ، یکی از عوامل اصلی کمک سریع‌تر به مراجعین و جلب رضایت آن‌هاست. اینکه این تابلوهای در چه سایزی طراحی‌شده و در چه جایگاهی قرار بگیرند ، به بودجه‌ی اختصاص‌یافته به این ایده بستگی دارد .
اما خلاقیت طراح تابلو  بیمارستانی ، امری مهم است که باید پنج ویژگی خاص داشته باشد:

آن‌قدر واضح و مفید طراحی‌شده باشد:

>>>که نیازی به رجوع به افراد مختلف نبوده و میزان استرس فرد مراجعه‌کننده را کاهش دهد.
>>>او را در سریع‌ترین زمان به مقصد خود برساند.
>>>به علت فضای آلوده بیمارستان ، تابلوها باید تمیز بوده و ضدعفونی شوند تا قدرت دید بهتری به مخاطب دهند.
>>>دارای نور شب بوده و در تاریکی شب هم راهنمایی مفید برای مراجعین باشد- مانند تابلوهای خروج اضطراری و آسانسور

>>>دارای خط ، سایز و رنگ  مناسبب بوده و برای افراد در فاصله‌های دورتر نیز قابل خوانش باشد .

تابلو مطب پزشکان:

تابلو مطب پزشکان نیز اولین جایی است که بیمار و همراهش با آن مواجه می‌شوند؛ بنابراین به دو دلیل مهم باید بسیار حرفه‌ای طراحی شود.

اول به جهت این‌که بیمار با مشاهده تابلو مطب پزشک، دچار استرس نشود و بتواند به‌وسیله طراحی زیبا و روان‌شناسانه به پزشک خود اطمینان کند. اعتماد رتبه یک در مراجعه بیمار به پزشک را دارد.

دوم به جهت این‌که تابلوی زیبا و حرفه‌ای می‌تواند تبلیغی برای پزشک باشد. در حقیقت بُعد بیزینسی یا بازاریابی تابلو هم در نظر گرفته شود. وقتی مراجعه‌کننده اهمیتی که به طراحی تابلو داده‌شده مشاهده نماید، مطمئناً جذب مطب پزشک می‌شود.

سخن آخر اینکه سعی کنید کیفیت را فدای کمیت نکنید. به آسایش بیماران اهمیت بدهید تا بتوانید نهایت موفقیت در کار را درک کنید.

 

جهت سفارش با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید .

02177041160

09129410800